Η ΕΔΕΚ πραγματοποίησε εκδήλωση διαμαρτυρίας και καταδίκης του εποικισμού της Αμμόχωστου στο Οδόφραγμα Δερύνειας.
![](https://pentadaktylos.online/wp-content/uploads/2020/10/121680410_1449968785393235_2027181547343146647_n.jpg)
Με συνθήματα όπως «Τα σύνορα μας είναι στην Κερύνεια», «Αμμόχωστος, Να ξέρεις θα γυρίσουμε πιστοί στην άνοιξη σου» το Κίνημα Σοσιαλδημοκρατών ΕΔΕΚ και η Νεολαία ΕΔΕΚ καταδίκασαν τις ενέργειες της Τουρκίας για εποικισμό της Αμμόχωστου.
![](https://pentadaktylos.online/wp-content/uploads/2020/10/121679841_1449968872059893_119597601321075310_n.jpg)
Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και μίλησε ο Πρόεδρος του Κινήματος Σοσιαλδημοκρατών ΕΔΕΚ, Μαρίνος Σιζόπουλος.
![](https://pentadaktylos.online/wp-content/uploads/2020/10/121673472_1449968825393231_2215059100309844127_n.jpg)