Η ασφάλεια των παιδιών στις διακινήσεις τους στο οδικό δίκτυο είναι προτεραιότητα όλων και επιτυγχάνεται μέσω και της εκπαίδευσης τους. Την ίδια ώρα, από μικρή ηλικία αρχίζει και η καλλιέργεια και εμπέδωση οδικής συνείδησης
Η Υπεύθυνη του Γραφείου για την #ΟδικήΑσφάλεια, της Αστυνομικής Διεύθυνσης #Μόρφου, επισκέφθηκε σήμερα το Δημοτικό Σχολείο #Κακοπετριά, όπου προέβη σε παρουσιάσεις και πρακτική εκπαίδευση, που παρακολούθησαν τα παιδιά του σχολείου
![](https://pentadaktylos.online/wp-content/uploads/2024/02/425334836_796999799135369_7401482332351710087_n.jpg)